Kim jestem

Jestem człowiekiem, tak jak Ty. Mam za sobą szereg przeróżnych doświadczeń, które mnie ukształtowały. Jedne były piękne, inne smutne, były i są różne. Skończyłam psychologię i praktykowałam w różnych miejscach. Ponad 7 lat pracuję z dziećmi w różnej formie, warsztatowej poprzez realizację zajęć, programów profilaktycznych, treningu umiejętności społecznych i terapeutycznej prowadząc grupę dla młodzieży. Z osobami dorosłymi pracowałam w stacjonarnym ośrodku uzależnień MONAR w Łodzi. Od 2018 roku praktykowałam w gabinecie prywatnym prowadząc psychoterapię osób dorosłych i przez ponad rok w tym samym obszarze współpracowałam z prywatną poradnią Przystań Psychologiczna.

W 2012 roku ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Rok wcześniej ukończyłam pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Psychoterapii w Ośrodku INTRA, w której zgłębiam podejście integracyjne oparte na psychoterapii humanistycznej. W między czasie realizowałam, kursy, szkolenia i brałam udział w konferencjach. Jestem członkiem Stowarzyszenia INTRA, swoją pracę poddaje superwizji 

Prywatnie jestem żoną. Mieszkam i pracuje (również online) w Szkocji, w Edynburgu . Uspakaja mnie pieczenie – szczególnie ciast drożdżowych. Lubię naturę, zwierzęta i długie spacery. Ciągnie mnie w kierunku sztuki (szczególnie surrealizmu oraz malarstwa fantastycznego) i innym aktywnościom twórczym. Kilka lat współpracowałam z redakcją „Mały Indywidualista”, teraz moje teksty możesz znaleźć na blogu. Artystyczne zainteresowania wpływają pośrednio na moją pracę, w której chętnie korzystam z metod opierających się na tworzeniu, wyobraźni, ale również doświadczaniu swojego ciała. Staram się dbać nie tylko o strefę duchową, ale również zdrowie fizyczne – doceniam role sportu i zdrowego żywienia. 

Moje zawodowe zainteresowania krążą wokół relacji. Relacji nie tylko interpersonalnych – z innymi, ale również relacji z samą_mym sobą. Od dawna jest mi bliski temat związany z migracją oraz emigracją oraz wszystkim co związane z doświadczeniami, zmiany miejsca życia.  W pracy zwracam uwagę na emocje i odczucia z ciała. Chętnie korzystam z narzędzi Gestaltu, EFT czy Focusingu. Z empatią i zrozumieniem wchodzę w relacje niezależnie od tego jakim jesteś człowiekiem i skąd pochodzisz – poglądów, orientacji czy przekonań religijnych lub ich braku.    

Obszary, w których pracuję: 

  • trudności w relacjach, 
  • trudności związane z emocjami, 
  • trudności decyzyjne, 
  •  życiowe kryzysy, 
  •  z osobami dorosłymi mającymi doświadczenie wychowywania się w rodzinie z problemem alkoholowym lub inną dysfunkcją   
  • z zaburzeniami nastroju, 
  • z zaburzeniami odżywiania (niespecyficzne zaburzenia odżywiania), 
  • z zaburzeniami lękowych.