Psychoterapia ONLINE

sesja on-line

Bez względu czy potrzebujesz rozmowy psychologicznej, psychoterapii czy konsultacji rodzicielskiej najważniejsza jest Twoja gotowość. Kolejnym krokiem jest zbadanie możliwości.

Nie wszyscy mieszkamy w dużych aglomeracjach miejskich z łatwym dostępem do specjalistów. Być może przebywasz za granicą lub mieszkasz tu na stałe, a pomoc chciałbyś mieć w rodzimym języku. Rozumiem też niepokój, który może utrudniać Ci wyjście z domu. Możesz mieć też swój własny powód, który mi nie przyszedł do głowy, ale jeśli jest ważny dla Ciebie – to dla mnie również.

Dla takich osób jest właśnie możliwość spotkań online. 

Czy taki kontakt jest skuteczny?

Podstawą w pracy terapeutycznej jest relacja terapeutyczna. To od niej w największym stopniu oraz Twojej gotowości do pracy zależy to co uda nam się wspólnie osiągnąć. Po drodze spotykamy to co z pewnością wpływa na ten kontakt – nurt terapeutyczny, złożoność tematu z którym się mierzysz, Twoja historia doświadczeń, moje interwencje i superwizowanie pracy. Każdy z tych czynników ma jakiś wpływ.  Podstawą jednak jest relacja. Czy można nawiązać ją w kontakcie online? To zależy od Ciebie i Twojego podejścia do tego typu kontaktu. 

Doświadczenia pracy w takiej formie moje oraz kolegów_żanek terapeutów potwierdzają, że jest to forma kontaktu, w której możliwe jest nawiązanie relacji, zaangażowanie się w proces, praca nad sobą oraz uzyskanie oczekiwanych efektów. 

Wielokrotnie spotkałam się z komentarzami: „to nie to samo”, „jakoś tak dziwnie, mówić do komputera” padły również „łatwiej mi gdy jestem w znanym mi miejscu”, „nie widzę różnicy”, „to znacznie wygodniejsze”, „najważniejsze, że możemy dalej pracować”. To tylko przykłady, każdy ma prawo tego inaczej doświadczać, jeśli czujesz, że ta opcja może być dla Ciebie, albo nie masz innej możliwość, a czujesz potrzebę pomocy możesz to sprawdzić pierwsze spotkanie nigdy nie jest zobowiązaniem do kontynuowania dalszych pracy.

 

Spotkania trwają 50 min. Ważne jest zadbanie o stabilne połącznie internetowe, miejsce w którym czujesz się bezpiecznie i możesz swobodnie rozmawiać, przygotowanie urządzenia z kamerą oraz w zależności od preferencji słuchawek lub zestawu słuchawkowego. 

Będziemy się spotykać poprzez Skype lub Google Meet.

ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE

Po dokonaniu zapisu otrzymasz ode mnie maila z wszelkimi potrzebnymi informacjami.